11 Mayıs 2015 Pazartesi

Ana Sayfa » , » Doğuş Otomotiv Trafik Hayattır!

Doğuş Otomotiv Trafik Hayattır!

11 Mayıs 2015 Pazartesi

Direksiyon başında mesajlaşmayın, güvenliğinizi riske atmayın.  
Trafik Hayattır!

Gelişen teknoloji sayesinde günlük işlerimizin birçoğunu cep telefonları üzerinden yapmak hem hayatımızı kolaylaştırıyor hem de cep telefonuna olan bağımlılığımızı giderek arttırıyor. Bu bağımlılık trafikte ise önemli bir tehlike unsuru yaratıyor.

Araç kullanırken cep telefonuyla mesajlaşmak veya konuşmak sadece sürücü güvenliğini değil, yaya güvenliğini de tehlikeye atan en büyük hatalardan biri olarak gösteriliyor. Yapılan bir araştırmaya göre cep telefonuyla mesajlaşan veya konuşan bir sürücünün sarhoş bir sürücü ile aynı tepkileri verdiği öne sürülüyor. Tüm bu sebeplerden ötürü Doğuş Otomotiv’in kurumsal sorumluluk platformu Trafik Hayattır cep telefonu kullanımı konusuna dikkat çekerek, toplumu bilinçlendirmeyi hedefliyor.

Trafik güvenliği bilincini toplumun tüm kesimlerine yaymak için faaliyetlerini sürdüren Trafik Hayattır, 4 ana mesaj üzerinden farkındalık yaratmayı hedefliyor. Bu kapsamda, platform aşırı hız, bebek koltuğu kullanımı, emniyet kemeri gibi trafik güvenliği stratejik mesajlarına son yıllarda ‘cep telefonu’ kullanımını da ekledi. Trafik Hayattır cep telefonu kullanımına dikkat çeken dergi ve gazete ilanlarına ek olarak, yeni animasyon serisindeki animasyonlarla da cep telefonu kullanımının risklerini esprili şekilde aktarıyor.

Bir boomads advertorial içeriğidir.

11 yorum:

 1. Araba kullanırken telefonlarıma cevap vermem bile, değil ki mesaj yazmak.

  YanıtlaSil
 2. Trafik kazalarına dur demek için yapılan güzel çalışmalardan :)

  YanıtlaSil
 3. Trafikte mutlaka dikkat.....

  YanıtlaSil
 4. umarım bu güzel bilgiler fazlasıyla kişilere ulaşır.

  YanıtlaSil
 5. trafik şakaya gelmez, çok iyi bir çalışma olmuş

  YanıtlaSil
 6. süper bir kampanya

  YanıtlaSil
 7. Araç kullanan biri olarak sonuna kadar destekliyorum... Aman dikkat... Kazasız, bol gülüşlü günler... https://bizimmutfakdan.wordpress.com/

  YanıtlaSil
 8. Güzel bir reklam yapılmış.

  YanıtlaSil
 9. Çok önemli bir video, teşekkürler...

  YanıtlaSil
 10. Çok güzel bir reklam, eğitici.

  YanıtlaSil